V Čadci vznikla nová bežecká stopa, vďaka ktorej môžu milovníci bežeckého lyžovania využívať oblasť na lyžovanie. Stopu vytvorila skupina nadšencov Pavol Birtus, Milan Hajduk, Martin a Michaela Slobodoví.

Upravená je lokalita za Športovou halou na ul. Športovcov (oproti nemocnici). Stopa je vytvorená v dĺžke 5,6 km, ide o nenáročný terén vhodný pre začiatočníkov.

Ilustračný obrázok

Boli by sme radi, aby bežci a iní športovci pohybujúci sa v danej lokalite rešpektovali upravenú trať a neničili vytvorenú stopu.

Mesto Čadca aktivitu občanov víta a podáva pomocnú ruku k udržiavaniu bežeckej stopy.

Pre milovníkov bežeckého lyžovania dávame do pozornosti aj Beskydsko - Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu a jej trasy. Magistrála spája Čadcu s Makovom v dĺžke viac ako 50 km, je rozdelená na 8 čiastkových tratí, ktoré sú súvislo upravované v závislosti od snehových podmienok ratrakom (okrem trasy Sedlo pod Hričovcom – Bumbálka).

Viac informácií o trase.

Nové matičné námestie

Pomáhať,
spájať a slúžiť

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať...

celé bio