V máji 2018 radnica informovala občanov o pripravovanom projekte cyklochodníka v meste Čadca. Primátor vtedy ozrejmil, že projekt sa skladá z troch etáp. Teraz už je isté, že prvé dve dostali zelenú a už na jar radnica začne s realizovaním.

Ing. Milan Gura: Po historickej rekonštrukcie ciest v meste Čadca prichádza rad aj na chodníky a budovanie cyklochodníkov. Získali sme 760 tisíc eur, ktoré budú preinvestované v meste v rámci prvých dvoch etáp. Začíname od Sihelníka, kde dôjde k rozšíreniu a k skvalitneniu jestvujúcich chodníkov v dĺžke takmer 3 km. Chodník bude pokračovať popred Kysuckú nemocnicu v Čadci až po Makovskú zastávku, kde sa bude prechádzať na druhú stranu na nábrežie, kde sa plánujú vytvoriť nová komunikácia. V tomto úseku sa cyklochodník napojí na jednu a druhú časť parku a skončí pri Kysuckom múzeu. Druhá etapa by mala vyviesť cyklochodník z Čadce druhou stranou na Horelicu. Tretia etapa hovorí o smelom pláne až do Oščadnice, tá sa momentálne pripravuje.

Mapa cyklotrasy

Nové matičné námestie

Pomáhať,
spájať a slúžiť

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať...

celé bio