V meste Čadca sa už po tretíkrát zastaví jedinečný protidrogový vlak z Českej republiky  Revolution train.

Ing. Milan Gura: „Už striháme meter, vlak opäť príde do nášho mesta. Revolution train interaktívnym spôsobom zoznamuje predovšetkým deti a mladých ľudí s nebezpečnou realitou drog. Tí môžu vo vlaku vidieť na vlastné oči, čo droga dokáže urobiť s ľudským životom. 
Musíme si uvedomiť, že droga je pliaga, ktorá zmarí aj najzdatnejšieho človeka. 
A práve preto začalo mesto Čadca boj proti drogám aj pomocou protidrogového vlaku.“

Čo Revolution train ponúka

V šiestich vagónov sú pripravené nebezpečné miesta, napríklad autohavária, bar, stará továreň či ordinácia. Vo všetkých priestoroch sú pripravené simulácie, ktoré nadväzujú na filmový príbeh. Deti sedia v kinosále a sledujú film. Ten skončí, plátno sa zodvihne a to, čo videli vo filme, sa zrazu objaví pred nimi. Lektor ich vyzve - poďte a vstúpime do toho prostredia. A robí s nimi interakciu. Celý príbeh trvá 90 minút a je určený pre deti od 12 do 17 rokov.

Nové matičné námestie

Pomáhať,
spájať a slúžiť

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať...

celé bio