Kysučania sa od soboty 15. júna 2019 môžu osviežiť na Mestskom kúpalisku v Čadci. Ide o jediné kúpalisko v okrese. Tento rok Čadčianské kúpalisko píše svoj tretí príbeh. 

Brány mestského kúpaliska otvárame po 3 krát

Nielen Čadčanom, ale aj všetkým obyvateľom z regiónu Kysúc sa navždy vryje do pamäti 1. júl 2017. Vtedy otvorilo Mestské kúpalisko Čadca svoje brány po prvýkrát. Výstavba trvala takmer rok a investíciu hradilo mesto zo svojho rozpočtu. Celkové náklady sa dostali na sumu 1,9 milióna eur s DPH. Do bazéna sú zapracované všetky moderné trendy, ktoré sa využívajú pri nových kúpaliskách.  

Jedná sa o multifunkčný relaxačno - oddychový bazén, pri ktorom sa myslelo aj na deti a dôchodcov. Nachádzajú sa tu hydromasážne trysky, lehátka s výrivkou, detské atrakcie - šmýkľavka, chrliče vody, a samozrejme aj plavecká časť. Samotný bazén má technológiu na vyhrievanie vody. V rámci areálu sú bufety, šatne, sociálne zariadenia, športoviská a mnoho ďalšieho. 

Čo nové návštevník môže očakávať 

Tento rok v areáli kúpaliska pribudli bezpečnostné skrinky pre návštevníkov. 

Určite sa je načo tešiť počas celého leta. 

Pripravujeme rôzne akcie pre malých aj veľkých návštevníkov. Otvorenie sa v sobotu nieslo v štýle zumby a hudby. Najbližšie nás čaká akcia, ktorá skrášli areál pred zrakmi návštevníkov. Pôjde o veľkoformátovú maľbu, ktorú bude realizovať Filip Svrček a Erik Šoška. Ich mená sa spájajú s organizovaním festivalu Sewer Street Fest, či s realizáciou identít ulíc v Kysuckom Novom Meste. Niektorí si chalanov budú pamäť z akcie pre mesto Čadca, kedy sa partia grafiťákov postarala o nový výzor malého podchodu práve v našom meste. Bližšie informácie o akciách na letnom kúpalisku budeme postupne zverejňovať na webe mesta a na sociálnych sieťach. 

Cenník 

Mestské kúpalisko v Čadci, podobne ako mnohé iné mestské kúpaliská, zvýhodňujú návštevníkov z vlastného mesta zľavou. Podobne to funguje aj na mnohých plavárňach na Slovensku. Každý obyvateľ Čadce má zľavu z bežného vstupného. 

Kompletný cenník nájdete na stránke www.mestocadca.sk

Kontakt

  • 0907 889 020
  • 041 563 0989
Nové matičné námestie

Pomáhať,
spájať a slúžiť

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať...

celé bio