Kysučania, ktorí potrebujú certifikát s výsledkom antigénového testovania na COVID-19, majú možnosť dať sa otestovať počas víkendu v piatich odberových miestach. Mesto Čadca na posilnenie kapacít otvára už pravidelne počas víkendov vlastné odberové miesta (OM), aby obyvateľom uľahčilo prístup k testovaniu bez čakania.

Mestské OM budú v prevádzke v sobotu 20. a nedeľu 21. marca 2021 medzi 8.00 a 17.30 hod. Zoznam 5 lokalít je totožný s predošlými týždňami, všetky OM fungujú bez nutnosti objednávky.

Sobota: Základná škola s materskou školou, Podzávoz, Základná škola, M. R.Štefánika 2007, 022 01 Čadca, Základná škola, Komenského 752, 022 04 Čadca, Základná škola, Rázusova 2260, 02201 Čadca

Nedeľa: Dom kultúry, Matičné námestie 1434, 022 04 Čadca

V minulom kole antigénového testovania (13. - 14. marca 2021) sa na území mesta Čadca otestovalo v dočasných odberových miestach 1636 ľudí, 14 z nich malo pozitívny test. Tento údaj nezahŕňa výsledky testov z ostatných odberných miest, ktoré boli v prevádzke v meste Čadca. 
Miera pozitivity je teda z tohto testovania 0,86 % 

Od pondelka 15. marca platí nové rozdelenie okresov podľa COVID automatu. Epidemiologická situácia sa stále nezlepšuje a preto platí zákaz vychádzania s niekoľkými výnimkami. Pre okres Čadca platia najprísnejšie pravidlá:

  • Školy a škôlky otvorené pre kritickú infraštruktúru a pre žiakov, ktorých zákonní zástupcovia nemôžu pracovať z domu 
  • Do práce potrebujete test nie starší ako sedem dní
  • Zakázaný je vstup aj výstup z okresu.
  • Pobyt v prírode je povolený len v rámci okresu, nie je teda viac dovolené prechádzať medzi jednotlivými okresmi. 
  • Respirátory povinné v každom interiéri.

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať...

Viac o mne