Epidemiologická situácia sa posledné týždne zlepšovala, klesal počet pozitívnych ľudí, aj počet hospitalizovaných pacientov s covid či podozrením naň. Na Slovensku už nemáme aktuálne žiadny čierny okres. Lepšia epidemiologická situácia umožnila zmiernenie opatrení proti pandémii koronavírusu. 

Vedenie mesta preto rozhodlo o pozastavení pravidelných testovaní počas víkendu. Od konca februára sa v meste Čadca pod dočasnými mestskými MOMkami vykonalo takmer 15 tisíc antigénových testov, z ktorých sa podarilo zachytiť 77 infikovaných osôb. 

Kysučania, ktorí potrebujú certifikát s výsledkom antigénového testovania na COVID-19, majú možnosť dať sa otestovať na uvedených miestach: https://www.health.gov.sk/?ag-mom . Testovanie v nasledujúcich mobilných odberových miestach je bezplatné.

Ďakujeme všetkým za dodržiavanie pravidiel a prosíme, správajme sa naďalej zodpovedne. Staré dobre známe R-O-R je základ a keď môžete, zaregistrujte sa na očkovanie: https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať...

Viac o mne