Deti dvoch čadčianskych materských škôl sa už hrajú vo vylepšenom prostredí. Stavebný ruch sa od  apríla presunul do mestskej časti Milošová. V polovici apríla si firma prebrala stavbu, kde zo začiatku sa mohlo zdať, že sa práce nenapredujú a škola zíva prázdnotou a tichom po stavebnom ruchu. Ako môžete vidieť máme za sebou demontážne práce, intenzívne sa pracuje na streche, oknách a následne sa pustíme do zateplenia. Vnútro budovy prejde maľovaním a kompletnou výmenou kúrenia. Od júla začnú práce na plynofikácií, súčasťou prác bude aj kanalizácia budovy. Do konca augusta budú práce ako tak hotové a priestory pripravené na začiatok školského roka. 

Teším sa, že deti v mestskej časti Milošová a ich učiteľky budú mať čoskoro zateplenú budovu a lepšie prostredie pre každodennú činnosť v škole. Ďakujem všetkým za pomoc a organizáciu pri realizácii prestavby, rodičom za ústretovosť a pochopenie. Verím, že vynovené prostredie bude slúžiť predovšetkým k radosti našich detí.

 

Nové matičné námestie

Pomáhať,
spájať a slúžiť

Som rodák z Oščadnice. Narodil som sa v septembri 1965 v rodine robotníka. Môj otec pochádzal z Kráľovej pri Senci a priniesol na Kysuce nezvyčajné meno - Gura. Otec si zamiloval tento kraj, aj keď mama by ho radšej nasledovala do teplejšieho a úrodnejšieho kraja dolniakov, ale on chcel zostať...

celé bio